Detsembrikuu on kohe ukse ees ja kauplustes jõulunänn juba väljas. Väärikaid käsitöökinke tasub otsima minna jõuluturgudelt ja vastupidiselt üsna laialtlevinud arvamusele, et jõuluturud on kohad ostja nöörimiseks ja hinnad on laes, siis kasvõi siinkirjutada kogemus näitab, et tegelikult võib jõuluturult nii mõnegi mõnusa asja päris hea hinnaga saada. Muidugi ei pruugi kaup olla ülisoodne, aga ka mitte nii kallis, et kurgu kinni nöörib. 

Külastage julgelt erinevaid jõuluturge ning kui kingitust ei leia, ehk häid emotsioone siiski. Puhkaeestis.ee veebileht on välja toonud tänavused suurimad jõuluturud.

Tallinna jõuluturg 17.11.2017 – 06.01.2018
Euroopa üks kõige kaunemaid jõuluturge toimub Tallinna keskaegsel Raekoja platsil. Siin saab maitsta jõulutoite ja kuumi jooke, jõulumajakestest osta käsitöömeistrite loomingut, kohtuda Jõuluvanaga, sõita jõulukarussellil. Nädalavahetustel ja tähtpäevadel pakutakse meeleolukaid kontserte ja kultuuriprogrammi tantsijate, lauljate ja teiste põnevate esinejatega.

Jõululinn Tartu 03.12.2017 – 07.01.2018 ja Tartu jõululaat 9.12.2017
Ülikoolilinn Tartu on suurepärane koht jõulude nautimiseks. Üritused algavad detsembri algul Raekoja platsil, mis muutub natuke nii lõbustuspargiks, kohvikuks, kaubandus- ja koolituskeskuseks kui kontserdi- ja tantsusaaliks. Sealsamas Raekoja platsil toimub ka Tartu jõululaat kümnete müüjatega, kes pakuvad kuumi jooke, maitsvaid pirukaid ja imeilusat käsitööd.

Paide Jõulukroon 9.12.2017
Paide Jõulukroon on traditsiooniline jõululaat ja koguperepäev, mis toimub Paide keskväljakul ja selle ümbruses. Toimub palju erinevaid tegevusi nii lastele kui täiskasvanutele, osta saab kinke ja käsitööd, jõululaule esitavad 350 väikest päkapikku!

Narva talvelaat 9.12.2017
Peetri platsi kõrval olevas pargis avatakse Jõuluallee, kus toimub Jõululaat käsitööloomingu ja toidupakkumistega. Nautida saab head muusikat, külastada Jõuluvana majakest, meisterdada jõulukinke või lihtsalt kaunist atmosfääri nautida.

Viljandi Jõuluhansa 16.-17.12.2017
Viljandi Raekoja plats muutub pühade eel jõulutuledes säravaks muinasjutumaaks, kus on avatud jõulumaja, kus lapsed saavad kohtuda jõuluvanaga, ise postkaarte meisterdada ja saata päkapiku postkontorist kirju. Vanalinnas saab sõita hobuvankriga ja külastada vana veetorni. Suurel jõululaadal leiab igaüks põnevaid jõulukinke.