Soodsate lennupiletite ja majutuse leidmine on kui kunst omaette ja tihti on hea hinnaga reisi leidmine tõeline väljakutse. Samas, kui jälgida teatud mustreid, on võimalik leida reise väga taskukohase hinnaga. Soodsate reisipakkumiste portaal Reisidiilid.ee toob välja 10 näpunäidet, et leida hea hinnaga reis. 

Väldi kõrghooaega 

Ilmselt kõige suurem reisi hinna kujundaja on sesoonsus: nii lennupiletite kui hotellide hinnad võivad kõrghooajal erineda madalhooajast mitmekordselt. Kaval on vältida kõrghooaega ja ajastada enda reis selle eelsesse või järgsesse perioodi.

Näiteks Vahemere ääres kukuvad hotellide ja lendude hinnad oktoobri keskpaigast mitu korda võrreldes suvehooajaga. Sügisperioodilgi on kohapeal ilm tegelikult veel põhjamaalasele suvine ning selleks ajaks võib leida tõeliselt häid pakkumisi. Sama kehtib ka kevade ja talve kohta.

Varu aega ja ole paindlik

Soodsalt reisimise peamine eeldus on reisija enda paindlikkus. See tähendab, et paindlik tuleb olla tihtilugu nii reisikuupäevade, lennugraafikute kui ka sihtkohtade osas. Näiteks on üpriski tõenäoline leida endale soodne reis, kui eesmärgiks on külastada kevadel Lõuna-Ameerikat. Palju keerulisem on aga hea hinnaga lennupileteid leida, kui on soov külastada näiteks Rio de Janeirot konkreetsetel kuupäevadel.

Tihti tuleb soodsalt reisimisel teha järeleandmisi ka mugavuse arvelt, sest paljud soodsad lennupakkumised algavad kas naaberlinnadest Riiast, Helsingist või Stockholmist, vahel aga ka teistest Euroopa keskustest.
Teisalt saab seda võtta kui võimalust külastada ühe reisi jooksul mitmeid riike. Näiteks kui soodne lend Bangkokki algab Milanost, siis miks mitte varudagi veidi enam aega ja paar päevakest ka Itaalias pitsat ja pastat nautida.

Samuti on soodsate piletite puhul vahemaandumised vahel üpriski pikad ulatudes isegi 10 või enama tunnini. Pikalt lennujaamas istumine on tüütu, kuid tuleb tähele panna, et öisete ümberistumise korral pakuvad osad lennufirmad reisijatele tasuta hotelli. Seda võimalust pakub näiteks Istanbulis Tallinnast lendav Turkish Airlines ja ka osad teised lennufirmad. Vastav info on lennufirma koduleleht leitav.

Odavlennufirmad ei ole alati kõige odavamad 

Üldiselt kehtib reegel, et odavlennufirmade piletid on soodsamad kui n-ö traditsiooniliste lennufirmade omad. See pole aga alati nii. Näiteks kõiguvad odavlennufirmade piletihinnad väga palju, sõltuvalt lennuki
täituvusest või hooajast. Kõrghooajal võivad traditsiooniliste lennufirmade piletihinnad olla tihti isegi soodsamad kui odavlennufirmadel. Samuti tuleb tähele panna, et odavlennufirmadel maksab tavaliselt iga lisamugavus ekstra. Näiteks pagas, istekohtade valik, lennule registreerimine. Koos lisadega võib tulla vaatamata soodsale baashinnale lennupiletite lõpphind hoopis kallim kui traditsioonilisel lennufirmal, kus antud  teenuste eest tasu ei küsita.

Jälgi veahindu

Kuna lennupileti hinnad on ajas tihti muutuvad ja lende opereerivad mitmed lennufirmad, siis vahel satub müüki veahinnaga pileteid, mis on ebatavaliselt soodsa hinnaga. Näiteks hiljuti oli võimalik 99 euro eest
lennata Prahast New Yorki ja tagasi. Tavaliselt on veahinnaga piletid saada mõnest tunnist kuni mõne päevani – sõltub, kui kiirelt lennufirma vea avastab. Veahinnaga piletite puhul on aga oht, et lennufirma need mõne päeva jooksul tühistab – see sõltub lennufirma poliitikast. Seetõttu tasub endale veahinnaga piletid soetanul enne majutuse jm reisil vajaliku broneerimist kuni paar nädalat oodata, et näha, mis saatus lennupileteid tabab.

Kasuta viimase hetke pakkumisi 

Viimase hetke pakkumisi pakuvad reeglina reisikorraldajad, kellel on tšarterlennule vabu kohti ning seetõttu on neil mõistlik need kulude katteks maha müüa. Regulaarliinidel toimib asi vastupidi – viimase hetke lendude hinnad on tavaliselt mitmetes kordades kallimad, kui need varakult ette osta.

Soodsalt leiab viimase hetke pakkumisi tihti algusega Helsingist ja Stockholmist. Näiteks on edasi-tagasi lennupileteid olnud viimase aasta jooksul Stockholmist Ibizale 20 euroga, Helsingist Dubaisse 65 euroga,
Stockholmist Jamaicale 137 euroga ja palju muud. Nende pakkumiste puhul on sageli ainsaks aktsepteeritavaks maksevahendiks Skandinaavias välja antud pangakaart, mistõttu tasub omale otsida seal asuv sõber, kes ostu sooritaks. Tihti leiab taolisi pakkumisi just sügisest kevadeni, suvel aga harvem.

Viimase hetke pakkumiste puhul tuleb valmis olla kiiresti tegutsema ja oma plaanid vastavalt seadma. Inimestel, kellel on selline valikuvabadus, pakub selline reisimisviis palju soodsaid ja huvitavaid sihtkohti.

Ajasta lennupileti ostmine õigesti 

Tihti arvatakse ekslikult, et mida varem reis ette broneerida, seda odavam see tuleb. See võib nii olla, kuid üldjuhul lennupiletite tavahind kuigi palju ei erine, kui osta lennupiletid ette kaks kuud või pool aastat. Vähem kui kuu aega ette osta on lennupiletid tavaliselt juba kallimad.

Odavlennufirmade puhul kõiguvad piletihinnad palju rohkem, kui n-ö traditsioonilistel lennufirmadel. Tavaliselt sõltub hind hooajast ja koolivaheaegadest, lennuki täituvusest kui ka sellest, palju on lennuni
aega jäänud. Pole ka harvad juhused, kus piletihinnad võivad olusiselt muutuda juba mõne tunniga. Kindlat ajamustrit soodsate lendude leidmiseks ei ole, kuid üldiselt on odavlennufirmade puhul parima hinna
saamiseks mõistlik piletid endale soetada 1-3 kuud ette.