Lihavõttepühad on kohe ukse ees ning aeg hakata mõtlema pühademunade värvimisele.

Väikese täppidega pühademunade saamiseks tuleb keedetud ja  märjaks kastetud muna veeretada taldrikule valatud riisitangude sees.  Seejärel keerata muna marli sisse, siduda selle otstest tugevasti kinni ning kasta värvilahusesse.

Veel saab ilusa tulemuse kui keedetud muna külge panna näiteks petersellileheke voi tillioks või miks mitte ka lumikelluke. Märg või hoopsiki kuivatatud leht kinnitub muna kulge kergemini.

Roosaka pastelse tooni annab munakoorele punapeet. Selleks tuleb võtta 2-3 peeti, need koorida ja riivida ning  mahl välja pigistada. Peedimahla sisse asetada kõvakskeedetud munad. Värvitoon oleneb sellest, kui kaua mune värvilahuses hoida. Pärast lahusest võtmist kasta munad äädikasse – niimoodi värv kinnistub.

Helesinised munad saab nii, kui kasutada värvimiseks mustikaid. Kolm peotäit mustikaid kallata üle 3 spl keeva veega. Äsjakeedetud muna kasta lahusesse ja kaks minutit lahuses hoidmise järgselt keerata munal ettevaatlikult teine külg. Peale värskete  mustikate sobivad ka külmutatud marjad.

Punase kapsapea lehti kasutades saame sinise värvi. Kaselehed annavad aga kollakaskuldse värvi. Noore kase lehed tuleb keeva veega üle valada ja jätta pooleks tunniks seisma. Toored munad kasta pooleks tunniks lahusesse, seejärel ajada munad keema ja keeta 10 minutit.