Kui näonahk on vähese elastsusega, kipuvad tulema kortsud ning nahk kaotab oma värskuse. Sellise naha turgutamiseks on talvisel ajal sidrunimask ja suvisel ajal kurgimask. 

Sidrunimaski valmistamiseks eemaldatakse sidrunilt koor, seejärel vili viilutatakse ja eemaldatakse seemned. Seejärel peenestatakse sidrunilõigud kahvliga. Enne sidrunimaski näole määrmist, tuleks nägu toita rasusele nahale mõeldud kreemiga. Seejärel asetada näole õhuke kiht vatti. Sidrunimask kantakse ühtlaselt vatikihile, nii et kogu nägu oleks kaetud.

Kui esimene maskikiht on kuivanud, asetatakse uus ports. 10-15 minutit hiljem vatikiht koos kuivanud maskiga eemaldatakse ja taas kantakse peale rasusele nahale mõeldud kreem.

Sidrunimask puhastab nahka, ahendab poore ja  tugevdab nahka.

Suvine kurgimask samuti toidab ja toniseerib näonahka. Selle maski valmistamiseks võetakse 1 või 2 kurki, mis kooritakse ja riivitakse. Maski hoitakse peal 10 kuni 15 min. Seejärel see eemaldatakse kuiva vatitampooniga. Järgmise sammuna tuleks kogu nägu üle hõõruda järelejaanud kurgimahlaga ja kantakse peale kreem rasusele nahale.