Villaseid esemeid on kõige mõistlikum pesta käsitsi. Selleks, et pehmus säiliks, tasub pesemisel kasutada vihmavett ning sünteetiliste pesuvahendite töö teevad ära loodusannid. 

Vihmavesi on hea eelkõige oma pehmuse tõttu, aga kui vihmavee kogumine pole võimalik, saab karedat kraanivett pehmendada näiteks kaselehtedega. Kasutada võib nii värskeid kui ka kuivanud lehti. Lehetedele tuleb lihtsalt keev vesi peale kallata, oodata jahtumist ning lehed välja tõsta. Kuna kaselehevesi võib olla kollaka värvusega ja seda ka riietele jätta, siis valgeid ja üldse heledaid esemeid selles pesta ei tasuks. Tumedaid riideid võib aga pesta julgelt ning kasutada tavalist pesuseepi.

Heledate, villaste, samuti siidist ja kunstsiidist esemete pesemiseks sobib suurepäraselt kooritud kartulite keeduvesi. Kuid pesuvett saab valmistada ka hästi puhtaks pestud kartulikoortest. Puhtamad esemed kartulikeeduveega pesemisel seepi ei vajagi.

Tumedate esemete pesuks võib kasutada ka erinevate taimede (spinat, naeris, takjas) lehti. Keeduvee saab, kui valada lehtedele peale vett ning keeta n-ö leem. Seejärel vedelik kurnata. Vesi vahutab ka ilma seepi tarvitamata. Pärast pesemist tuleb esemed hästi loputada ning väänamata kuivama panna.

Üks kõige lihtsamaid ning praktilisemaid nippe on villaste esemete pesemine tavaliste hobukastanitega. Pruunidelt kastanimunadelt tuleb koor maha võtta, viljade tuumad tükeldada ning keeta. Seejärel saadud keeduvesi kurnata ning käega segades vahtu ajada. Pesemisel pole seepi kasutada vaja, sest kastanimunade tuumadel on sama toime, mis seebilgi.