Keemiat on meie ümber palju ning kui saab nõud puhtaks teisiti, ilma keskkonnda kahjustamata, võiks seda ju proovida. 

Alustame kristallist. Kristalli ei tohi  pesta kuuma veega põhjusel, et siis  kristall tuhmub. Soovitatav on kristallesemed  kartulitärklisega  üle hõõruda ja seejärel villase  lapiga  kuivatada. Karahvinid ja lillevaasid saab  puhtaks  äädika abil, kuhu on  segatud peensoola.

Emaileeritud nõude iga on  pikem kui enne kasutusele võttu keeta nõus vett ja lasta sellel samas nõus ka ära jahtuda. See tugevdab emaili. Kui aga emaileeritud nõus on toit  kõrbema läinud, siis  tuleb selles  läbi keeta soodast ja veest valmistatud  segu. Peale  keetmist on  juba kerge kõrbenud  toit puhastada.

Uus  malmpann tuleb  enne kasutamist  peotäie soolaga  üle  riputada. Pann tuleb  kuumaks ajada  kuni sool pruuniks muutub. Seejärel tõsta pann  tulelt  ja puhastada  švammi abil sellesama  pruuni  soolaga. Peale  seda  toimingut määrida  pann veel õliga kokku ja kuumutada veel üks  kord. Seda tuleb  teha  selleks,  et pann ei hakkaks toitu külge võtma.

Savist nõusid, eriti  glasuuriga kaetuid on soovitatav enne kasutamist kasta vette, millesse on lisatud äädikat ja soola. Selleks tuleb vesi kuumutada, lisada äädikas ning sool ja hoida selles segus saviesemeid umbes minutijagu.