Vahel tekib ootamatu hambavalu olukorras, kus hambaarsti juurde ei ole võimalik minna. Olgu selleks viibimine metsas, matkal, kus iganes. Sellisel puhul aitavad hädast välja valuvaigistid analgiin ja aspiriin.

Tablett tuleb sisse võtta 1-3 korda päevas. Peenestatud tabletipuru võib proovida ka hambaauku asetada ning katta hammas vatitükiga. Hästi leevendavad hambavalu sibul, küüslauk ja sool. Kõiki neid komponente tuleb võtta võrdselt, näiteks  veerand teelusikatäit. Niisiis, sibul ja küüslauk peenestatakse, lisatakse sool ja segatakse hästi labi. Seejärel asetada segu hambaauku ja katta vatitükiga. Sool vaigistab põletikku, sibul aga tapab mikroobid.

Taruvaigu abil hambavalust vabaks

Hambavalust aitab vabaneda ka taruvaik. Selleks tuleks taruvaigu tükike lihtsalt hambaauku asetada. Kui aga ühtegi muud vahendit käeparast pole, aitab punktmassaaž.  3-4 min. vajutada sõrmega pöidla tagaküljele. Täpne punkt on võimalik leida, kui vaadata  oma pöidlakuune plaadi alumist nurka, selle vastas pöidla tagaküljel asubki vastav punkt.

On ka teine voimalus. Kui näiteks hammas valutab vasakus suupooles, siis ei ole oluline,  kas üleval või all.  Tuleb lihtsalt parema käe randmele pulsikohale asetada tükike küüslauku ja see fikseerida näiteks plaastriga Küüslaugu lõikepool peab asetsema nahapinna vastas.

Kui hammas valutab paremas suupooles,  tuleb küüslaugutükk aseta vasaku käe randmekohale.