Palgatööst saadav tulu pole piisav ning vajad lisateenistust. Aga võib-olla tegeled hoopis laheda projektiga? Mis iganes põhjus ka ei oleks, pead mingil põhjusel peale tööpäeva lõppu energiat leidma edasi tegutsemiseks, mitte teleka ees diivanil lebotama. Kuidas seda teha, loe edasi. 

Tunnistage üles, enamus meist ei taha peale pikka tööpäeva teha muud, kui koju jõuda, riided seljast ära heita ja mingitest lisakohustustest enam mitte mõeldagi, olgu need need huvitavad kui tahes. Parema meelega viskaks ennast diivanile pikali, vaataks telekat, sööks head-paremat kõrvale ja uniseks muutudes koperdaks voodi poole.

Samas mõtle, mida sa selle ajaga teha võiksid. Näiteks omandada uut keelt, lugeda huvitavat raamatut, kirjutada blogi või tegeleda projektidega, mis on sulle ammu huvi pakkunud.

Lifehacker jagab mõned asjalikud nõuanded, kuidas seista vastu kiusatusele mitte midagi teha.

Hakka pihta kohe kui koju jõuad

Enne kui ennast diivanile külili viskad, katsu mõned asjad korda ajada, sest kui sa seda liiga kauaks edasi lükkad, on energia otsas juba enne kui alustadagi jõuad.  Seega on parem kohe peale koju jõudmist käised üles käärida ja tegutsema asuda.

Mine kodust välja 

Kui diivan kavalalt ja järjekindlalt silma pilgutab, mine mujale tööd tegema. Näiteks kohvikusse või raamatukokku. Teatud summa eest on võimalik rentida ka kontorilauda.

Sõlmi  endaga 10 minuti kokkulepe

Sõlmi endaga kokkulepe, et töötad näiteks 10 minutit. Kui peale 10 minu täitumist tunned, et jaksad veel edasigi töötada, siis jätka. Nii saad tunde, et sa pole niisama aega raisanud, vaid ka midagi teinud. Pealegi see kümme minutit kipub alati pikemaks venima.

Füüsiline koormus annab energiat

Piisab isegi 15-20-minutilisest jalutuskäigust koduümbruses. Kui teed harjutusi regulaarselt 20-30 minutit  päevas ning märkad ka esimesi tulemusi, paraneb sinu enestunne märgatavalt.

Alusta varem 

Juhul kui tunned end tõesti väga väsinuna, on variant varem magama minna, et hommikul varem alustada, sest mida varem magama lähed, seda varem ärkad.