Selleks, et mööbel kaua kestaks ning diivanid ja tugitoolid väsimuse märke ei ilmutaks ning plekiliseks ei muutuks, tuleks mööblit hooldada. 

Mööblile mõjub halvasti ruumide liigne kuivus, aga ka niiskus. Mööbli eluiga lühendavad ka tolm, keskkütteradiaatori asetsemine vähem kui poole meetri kaugusel ja isegi päikesekiired. Hooletu ümberkäimise tulemusena mööbliesemed vananevad ja tuhmuvad, tekivad praod ja inetud plekid.

Näiteks asetasid kiirustades triikraua poleeritud pinnale või on kuum teekann lauaplaadi  rikkunud. Sellisel  juhul  on abi sellest kui võtta eelnevalt soola sisse kastetud vatitampoon ning kasta see omakorda toiduõli sisse. Ringikujuliste liigutustega hõõruda  kahjustatud kohta kuni plekk kaob.

Vanadest plekkidest  saab lahti kui katta määrdunud  kohad  toiduõli ja  keedusoola seguga. Lasta  seista ja 2 kuni 3 tundi ning hiljem villase lapiga üle hõõruda.

Mööblit saab puhastada ka piima sisse kastetud lapiga.Seejarel tuleb pind villase lapiga kuivatada.

Veeplekid tuleb aga enne  jahuga üle  riputada ja seejärel õlitampooniga hõõruda kuni plekk kaob.

Punasest puust esemetele saab anda värskema välimuse kui puhastada neid niiske lapiga ja kuivatada linase lapiga.

Tavalist poleerimata mööblit puhastatakse pehme lapiga. Kord nädalas võiks pinnad üle käia tolmuimejaga otsikuga, millel on pehmed harjased.

Väga määrdunud mooblit tuleks pesta sooja seebiveega ja seejärel hoolikalt kuivatada. Mööblil olevaid metalldetaile saab puhastada kui võtta 30 gr nuuskpiiritust, 15 gr kriiti või hambapulbrit ja 50 g vett. Saadud segu  loksutada, selle sisse kastetud lapiga tuleks metallist detail sisse hõõruda. Villase  lapiga saab anda mööblile läiget. Samasuguse tulemuse saab kui kasutada söögisoodat, sidrunihapet ja poolekslõigatud sibulat.

Igapäevase  pehme mööbli puhastusel võib kasutada  niisket  villast  lappi, mis on  immutatud pesupulbri lahusega. 1 liitri  vee kohta tuleks võtta 1 tl pesupulbrit. Pärast lahusega töötlemist kuiva riidega pinnad kuivatada. Kui mööbel on kaetud sameti voi plüüšiga, siis tolmuimejaga puhastada ei tohi vaid kasutada harja ning mitte puhastada nn vastukarva. Ümber harja võib keerata lapi, mida on eelnevalt soojas vees leotatud.

Rasvastest  plekkidest saab lahti seguga, mis koosneb veest ja nuuskpiiritusest vahekorras  kaks ühele. See tähendab, et tuleb vita kaks osa vett ja üks  osa nuuskpiiritust. Tuleb aga silmas pidada et nuuskpiirituse mõjul roheline värv muutub  heledamaks.

Dermatiini ja  nahka  puhastatakse niiske lapiga ning kantakse peale  kergelt vahustatud munavalge.