Blendereid on nii tublidest kokteilitegijatest kuni mitmefunktsiooniliste köögiabilisteni välja. Blenderit valides tuleks kõigepealt selgeks teha, milleks täpselt seadet soovitakse, täpsustab Kaup24 turundusjuht Rauno Kristjan. 

Kas blenderit on tarvis kokteilide ja smuutide valmistamiseks või on soov selle abil ka jääd purustada?

Blenderi hind sõltub selle võimsusest, programmidest ja teradest. Näiteks peaks jää purustamiseks valima vähemalt 500-vatise võimsusega blenderi, millel on ka jääpurustamise tera. Samuti määrab hinna blenderi kannu mahutavus ja materjal – klaasist kannud on vastupidavamad, samas ka kallimad.

Tihti eelistatakse seadme valikul just mitme funktsiooniga blenderid, mis asendavad köögis erinevaid seadmeid. Nii ostetakse küll kallim blender, kuid see-eest ei pea raha ja köögiruumi kulutama teistele seadmetele. Näiteks on jääpurustamiseks kasulikud roostevabast terasest terad, mõnel mudelil on näiteks riivimiseks, vahustamiseks ja tükeldamiseks erinevad vahendid kaasas. Mitme funktsiooniga seade teeb köögis elu mugavamaks ja nauditavamaks.

Näiteks on suvistele smuutiarmastajatele väga abiks blenderil pulseerimise funktsioon, mille abil on lihtsam purustada jääd ja näiteks purustada jämeda tekstuuriga toiduaineid, et sisu n-ö kannu kinni ei jääks.

Blendereid on kaupluseriiulil mitmekesine valik nii suurema kui ka väiksema mahutavusega kannudega, mis võivad olla nii plastikust kui ka klaasist. Klaasist kannud on vastupidavamad, kuid sellevõrra ka kallimad. Lisaks saab klaasist kannus töödelda ka tuliseid toiduaineid, mida plastanumasse kindlasti panna ei tohiks.

Kindlasti tasub kannu puhul pöörata tähelepanu pöörata tila olemasolule – ilma tilata kannust on väga raske klaasidesse jooki valada, ilma et jook lauale ei voolaks.

Oluline on ka blenderi puhastamine – kas seda on lihtne või keeruline teha. Kui blenderi lahtivõtmine ning puhastamine on keerukas ning aeganõudev, siis tõenäoliselt seda tihti kodus kasutama ei hakata.

Kaup24.ee kolm kõige populaarsemat blenderit:

1) Blender ProfiCook UM 1086

2) Blender ProfiCook UM 1006

3) Blender Russell Hobbs Mix & Go 21350-56