Lapsele õige koolikoti valimine on üks lapsevanemale sama raske kui riiete või jalanõude ostmine. Koolikott on praktiline ese ning lisaks välimusele peab arvestama, et kott oleks mugav kanda ning selga toetav. 
Teraapiastuudio Fysioviis terapeudid annavad nõu, mida peaks lapsele koolikotti valides silmas pidama.
  • Koolikoti valikul alusta koolikoti suurusest, see peaks sobituma lapse mõõtudega. Liiga lai koolikott võib piirata jooksmisel käte kaasa liikumist ja segada ka bussis või rahvarikkas kohas läbi rahvamassi liikumist. Kui koolikoti pikkus ulatub õlgadest ristluuni, on seal sees asju kõige mugavam kanda.
  • Lase lapsel kotiga joosta. Koolikott, millel on laiad ja pehmed õlatoed, polsterdatud seljatugi, teeb kotiga jooksise kergemaks. Eespoolt kinnitatav rihm aitab vältida koti liigset loperdamist jooksu ajal.
  • Usalda lapse enesetunnet. Kott peaks seljas mugav olema. Selleks on soovitav proovida selga lausa mitut kotti ja kanda seda koos raskusega. Olenemata sellest kui ilus ja ergonoomiline kirjade järgi kott olla võib, kui see ei sobitu lapse seljaga, ei pruugi see lapsele parim valik olla. Iga inimese rüht on teisest veidi erinev, seega kott, mis tundub ühele mugav, võib teisele vastupidiselt ebamugav olla. Lapse enda mugavustunne on õige koti valikul parim indikaator!
  • Räägi läbi seljakoti rihmade reguleerimine. Vastavalt lapse kasvule ja kotis olevatele asjadele on oluline, et laps oskaks rihmi vajadusel lühemaks või pikemaks reguleerida. Eelista kotti, millel on reguleerimine võimalikult lihtsaks tehtud.
  • Koti kandma õpetamisel ära too välja õiget ja valet viisi. Lapse hirmutamine ühel õlal koolikoti kandmisest ja kõveraks jäämisest on ebavajalik ja kahjulik. Pigem paku variatsioone ja selgita iga variatsiooni kasutegureid. Koolikotti saab kanda nii mõlemal kui õhel õlal, nii kõhu peal kui seljal ja vajadusel käekõrval. Vastavalt vajadusele ja väsimusele, oskab siis laps edaspidi ise valida enda jaoks sobiva kandmisstiili.
    Kui lapsele tundub koolikott tundub ebamugav, ei taha ta seda ka kanda, aga koolikoti kandmine on ehk üks lihtsamaid viise täita lapsel päevase füüsilise aktiivsuse norm ja osaleda füüsiliselt väljakutsuvates tegevustes, mis lapse treenitust tõsta.

    Lõpetuseks arvesta, et ilu on vaataja silmades. Teinekord kaalub lapse soov ühe koti ees kõik ülejäänud punktid üle. Selleks, et vältida lapse hetke-emotsioonide põhjal tehtud ostu, mida ta võib hiljem kahetseda, on tark enne lapsega poodi minemist eelnevalt nimetatud punktid temaga läbi arutada. Teades üheskoos, mis on tervisliku koolikoti valikul oluline, aitab see teha mõlemal õige otsuse.