Sidrun on puuvili, millel on isegi omadus tappa vähirakke ning väidetakse, et sidruni mõju vähkkasvajatele on isegi tugevam kui keemiaravil. Sidrunikoor sisaldab 5-10 korda enam vitamiine kui sidrunimahl ning sidrun aitab tappa organismis olevaid toksilisi aineid. 

Kui ainuüksi sissejuhatav osa ei ärgtanud sind minema sidrunit ostma, siis loe edasi 🙂 Kuidas siis sidrunit säilitada? Hästi pestud sidrun tuleks asetada sügavkülma. Külmunud sidrun tuleks riivida. Eelnevalt koorida ei ole vaja. Külmunut sidrunitükikikesi tuleks raputada toitudele, kui see vähegi maitsetega kokku sobib.

Riivitud sidrunit saad edukalt kasutada juurviljasalatitest, jäätistes, suppides, putrudes, makaronides, kalatoidutes ning lisandiks riisile. Sidrunit riivitud kojul tarbides on võimalik omandada kõik väärtuslikud toittained ning lõppkokkuvõttes olla tervem.

Tähele tasub panna, et sidruni pikemaaegsema säilimise nimel töödeldakse tsitruselisi erinevate ainetega. Näiteks parafiiniga. Seetõttu tulekski sidrunit enne tarbimist hoolikalt sooja vee ja söögisoodaga pesta.

Alati ei pea sidrunit külmutama, vaid seda võib peenstada blenderis ning lisada näiteks jogurtitele, magustoitudele jt roogadele.

Sidrunil on teatud vähirakke hävitav toime. Näiteks hoiab ära rinna-, jämesoole- , kopsu- ja kõhunäärmevähi teket.