Head arsti valid oma ellu nagu head sõpra. Nii nagu ei taha sa halbu ja negatiivseid inimesi oma lähiringkonda, on vastiku arstiga tegelemine üks rist ja viletsus. Veel hullem – kui arstist üldse mingit kasu pole ning oled ikka oma tervisemurega üksi. Seepärast soovitab Elukunsti portaal ühte Tallinna suurepärasemat kõrva-nina-kurguarsti, kelle juurest ei lahku abi saamata.

Lasnamäe Medicumis võtab vastu pensioniealine Valentina Mostepanova, kes räägib vene keelt, ent piisab sellest, kui istud kabinetis toolile, kuhu sul viisakalt istuda palutakse, osutad sõrmega valutavale kohale ja ütled puuvene keeles, et “bolit”. Doktor Mostepanova on väärikas vene daam, kes näeb oma krunniga muljetavaldav välja.

Tohtril on kõva kogemustepagas ning astudes kabinetti, mis on täis lauakestel olevaid seadmeid ja rohupudeleid tuleb meelde üks korralik hästivarustatud nõukaaja kliinik. Mitte nagu tänapäevane arstikabinet, kus valges kitlis inimene jagab ruumi arvutiga, millesse ta taibib kiiresti haiguslugu ja sepistab valmis retsepti. Kui mõni kuulab niisama pealiskaudselt mure ära ja asub teise käega antibiootikume välja kirjutama, kuulab doktor Mostepanova mure ära, vajadusel tilgutab rohtu sinna-tänna või saadab ravi saama.

Vene keele mitteoskajad ei pea kartma, sest piisab sellest, kui kättenäidatud toolile istudes osutada sõrmega valutavala kohale ja öelda puuvene keeles “bolit”. Tohter asub kohe murekohta uurima, vajadusel tilgutab mõnest pudelist üht ja teist rohtu ning määrab ravi. Mitte mingeid antibiootikume, käskides kahe nädala pärast sama targa näoga tagasi tulla, vaid korralike rohtusid, tinktuure, vajadusel valgusravi  ja soojendust.

Abi saab alati. Olgu selleks pikaleveninud nohu, valutav kurk või muu probleem.