Eesti Les Mills Master treener Kersti Ojalill, kes juhendas möödunud pühapäeval Reebok Fitness Festivali raames Les Mills BODYBALANCE´i treeningut, soovitab algajatel treenijatel jälgida treeningute koormust, harjutuste vaheldusrikkust ning motivatsiooni leidmiseks keskenduda trennijärgsele heale enesetundele.

“Alustatakse liiga suure hooga. Koormust on vaja tõsta tasapisi. Samuti treenitakse ühekülgselt. See tähendab, seda, et parima treenituse saavutamiseks on vaja teha õiges vahekorras nii kardio, lihasvastupidavuse kui ka painduvust arendavaid treeninguid õigete koormustega,” soovitab Ojalill.

Väga tõhusalt saab teha harjutusi isegi kodus treenides, näiteks lintide ja käeraskustega, kuid ka siis peaks jälgima, et treeningkava oleks mitmekülgne ning treenitaks tasakaalustatult kõiki lihasrühmi.

Neile, kes on otsustanud diivanil lösutamise asendada harjutuste ja treeningutega ning astuvas esimest korda jõusaali, soovitab kogenud treener paluda esialgu appi kohapealne valvetreener või võtta endale kasvõi üheks tunniks personaaltreener. See on tõhusam, kui ise masinatel pusides. “Professionaalne treener koostab jõukohase ja eesmärgipärase treeningkava ning õpetab harjutusi õige tehnikaga soovitama,” soovitab Ojalill.

Juhul kui algaja on huvitatud pigem rühmatreeningutest, soovitab Ojalill alustuseks näiteks Les Mills BODYBALANCE treeningut, mis on tõhus keha ja meele treening, mis koosneb jooga, pilatese ja tai-chi harjutustest. “Samuti julgustan algajatel ka teisi rühmatreeninguid proovida, sest professionaalne rühmatreener näitab oma treeningus harjutuste erinevaid raskusastmeid, et tund sobiks nii algajatele kui ka edasijõudnutele.”

Igal püsival treenijal tuleb ka see moment, kus on raske leida motivatsiooni, aga Ojalill usub, et kui hea treeningurütm on kätte saadud, aitab trennimotivatsiooni leida laiskushetke korral mõtlemine suurepärasele tennijärgsele enesetundele ja uuele energiale, mida trenn annab.

Kui aga spordiklubi ei meelita ning on pigem tahtmine üksinda nelja seina vahel harjutusi teha, võib treeningkava mitmekesistamiseks olla abi virtuaaltreeningutest nagu näiteks Les Mills On Demand, mis pakub treenijale suurepärast võimalust teha trenni kodust lahkumata. Samas on spordiklubis treeneri silma all harjutuste tegemisel vigastuste oht kindlasti väiksem.

Ojalille hinnangul on eestlaste terviseteadlikkus iga aastaga tõusnud ning inimesed on üha enam hakanud oma tervise eest hoolt kandma. Seda näitab ka tänavuaastasest meeleolukast spordipeost Reebok Fitness Festivalist osavõtnute ning erinevaid treeningviise proovinud huviliste arv.