Hetkedel, kui tekib tunne, et tahaks argipäevarutiinist välja saada ja veidi möönunut meenutada, tasub külastada paiku, kus on kuhjaga minevikutolmu. Puhkaeestis.ee veebileht on välja toonud meie oma koduses Eestis paiknevad nostalgiapaigad. 

Järva-Jaani vanatehnika varjupaik

Teie pere sõitis nõukaajal Zaparožets või Moskvitšiga metsa seenele või suvilasse? Tahaksid seda kõike oma vaimusilmas uuesti kogeda? Siis on varjupaik õige koht! Varjupaiga idee on lähiminevikus meie teedel liikunud sõidukite, samuti endisaegse põllutehnika ja teetöömasinate ning tuletõrjetehnika koondamine huvilistele vaatamiseks. Hetkel keskendutakse veel säilinud tehnika kogumisele ja eksponeerimisele tulmenäitusena, seetõttu tehnikat eksponeeritakse saabunud seisundis. Varjupaik asub eramaal ja on külastatav päikesetõusust päikeseloojanguni.

Varjupaiga sissepääsu kõrval on kassaauto, mille kapoti sisse saab iga külastaja panna piletitasu kui vaatate iseseisvalt. Gruppidel vajalik eelregistreerimine. Koos giidiga on pilet 3€.

Foto: Toomas Tuul

Eesti Kaevandusmuuseum 

Tahad tõelisest kaevurielust maigu suhu saada? Siis ei jää muud üle, kui kummikud jalga, puhvaika selga ja lamp kätte. Just maa all näed, kuuled, maitsed ja tunned seda, mida mehedki, kes mitukümmend aastat igapäevaselt maa all rasket tööd tegid.

Nüüd avatud ka Rikastusvabrik, mis näitab Sulle põlevkivi teekonda maa peal, räägib energia tekkimisest ja sellest, mis tulevikus energia valdkonnas juhtuma hakkab.

Lapsi ootab kaevandusmuuseumis põnev Mutimaa, kus on mängulised tegevused, nuputamisülesanded ja lapsed saavad oma käega põlevkivi raiuda.

Piletimüük maa alla lõpeb 2 h enne muuseumi sulgemist, Rikastusvabrikusse 1 h enne sulgemist.

Foto: Eesti Kaevandusmuuseum

Raeapteek

Raeapteek on vanim samades ruumides töötav tegevapteek Euroopas. Tallinna rae märkmeraamatust leiab sissekande aastast 1422, mil raeistungile ilmus apteeker Nyclawes, kes aga oli kolmas raeapteeker linna ajaloos… Lisaks tänapäeva ravimitele võib küsida ka rohuvalikut endistest aegadest, näiteks pudel klaretti.

 

19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum

19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum asub Jaani kiriku lähedal Tartu vanalinna ühes omanäolisemas, 18. sajandi I poolel hoonestatud piirkonnas. Muuseum asub 1740. aastatel valminud puust elumajas, mis on Tartus säilinuist üks vanemaid.