Riideid rikkuvate plekkide eemaldamiseks pole vaja alati kasutada keemilisi imevahendeid, vaid abi võib olla hoopis lihtsamast. Siinkohal tuleb appi vanaemade tarkus. 
Oluline on, et plekk poleks jõudnud veel riidekiududesse imbuda. Väskelt tekkinud plekist tuleb kõigepealt püüda lahti saada puhta külma vee abil. Kui plekk on veel kuivamata, võib peale riputada jämedat soola või kartulitärklist – see imab pleki tekitanud aine endasse.
Mustaks saanud koht asetatakse puhastamisel pehmele alusele, milleks võib olla ajalehepaber või mitmekordne riie ja mis imab endasse nii pleki kui ka ülearuse puhastusvahendi. Seda alust peab vahetama korduvalt. Puhastatavat kohta ei tohi mitte mingil juhul hõõruda, vaid ainult niisutada ja tupsutada, sest plekk tuleb riidest välja lahustada,
Huulepulga plekkidest saab lahti piirituse abil.
Kakaoplekid kaovad, kui neid koheselt niisutada lahjendatud nuuskpiiritusega, millele on lisatud mõni tilk glütseriini. Kui plekk on vana, tuleb munarebu segada mõne tilga glütseriiniga ja katta sellega plekk ning lasta kuivada. Pärast kuivamist pesta sooja veega.
T-särgile sattunud kakaopleki saab kõrvaldada kui pesta määrdunud kohta koheselt külma veega.
Kohviplekkide kõrvaldamiseks on sama moodus, mis kakaoplekkide puhul.
Küünlarasva eemaldamine toimub ettevaatlikult sooja noaga. Riidele jäänud jäljed saab likvideerida, kui triikida määrdunud koht läbi ajalehepaberi. Lõpuks tuleb plekikoht puhastada üle lahjendatud nuuskpiiritusega.
Likööriplekid saab kaotada viinaga ning seejärel pesta tulise veega.
Siidi ja sünteetika puhul pesta eelnevalt leige veega, seejärel niisutada plekki seguga, mis koosneb 1 tl vesinikust 9 tl puhtast veest ning mõnest tilgast nuuskpiiritusest. Loputada seejärel koheselt puhta veega. Tihti algabki värsketest plekkidest lahtisaamine puhta veega loputamisest.
Masinaõliplekke leotatakse leiges vees, seejärel tupsutatakse nuuskpiiritusega. Munaplekil tuleb lasta ära kuivada, seejärel kõrvaldada see noaga õrnalt kraapides. Järgnevalt pesta leige veega. Samuti võib kasutada viina või piiritust.
Liimiplekid kaovad, kui neid pesta kuuma veega. Piimaplekid saab välja pesta puhta leige veega, kui need on alles värsked. Vanad kuivanud plekid niisutada lahjendatud nuuskpiiritusega ja loputada leige veega. Poriplekid, mis ei kao harjates, tuleks eemaldada leige veega pestes, millele on lisatud pisut seepi. Seejärel pesta  puhta veega ja hõõruda  kergelt kuiva puhta lapiga.
Sametisest riidest kaob poriplekk  kui hõõruda riiet  tärpentiiniga pärikarva.
Valge veini plekid saab välja pestes  puhta leige veega.
Värsked vereplekid  kaovad külma veega pestes.
Mõnda jalanõude hooldamisest 
Seemisnahka, millelt on tolm kõrvaldatud, värskendatakse kas traat- või kummiharjaga. Kui need vahendid puuduvad, võib kasutada ka kummi või vahtkummitükki. Kulunud kohad saab uuesti karvaseks hõõruda peene liivapaberiga. Valgeid seemisnahast kingi võib peale puhastamist puuderdada.
Valgeid riidest tenniseid harjatakse seebiveega, millele on lisatud natuke nuuskpiiritust.