Hiljaaegu jagasime meetodit, kuidas küüslaugu abil viirushaigused endast eemal hoida, aga paljud ei pea rahvameditsiinist eriti midagi ja otsustavad siiski haiged olla. Neile, kellele küüslauk on nii vastumeelt, et pigem eelistavad haigusega rinda pista, pakume ka viina- ja sibulanippi. 

Alati kui soovitan esimeste külmavärinate ilmumisel tops viina hinge alla panna, vaadatakse imestunud silmadega otsa ja tavaliselt saadab seda soovitust naerupahvak: äh, mis viin! Viina joovad ainult joodikud ju!

Uskuge, viin aitab muudelgi juhtudel kui apelsinimahla sisse. Isegi rahvasuu teab rääkida, et kui pole just surmatõbi, saab viinast ikka abi. Muidugi soovitaks kvaliteetset viina, mitte sellist, mis kohe jalgadesse hakkab. Ei pelga välja öelda, et viimaste hulgas on Saaremaa viin, mis just jalust nõrgaks võtab ja seda mitte heas mõttes. Niisiis, kui esimesed külmavärinad kimbutavad, tuleb tops viina ära juua. Hiljem, palavikuga sellest enam abi ei ole.

Aga lähme sibula juurde. Kui palavik on maad võtnud, tuleb ööseks sibularõngad sokkidesse panna. Ka selle nõuande peale on tavaliselt vaadata, et vuih, sibul läheb ju sokis laiali. Garanteerin, et kui see ebamugavus ära kannatada, on hommikuks enesetunne kohe parem. Sibula võib jätta ka ööseks voodi juurde, sest sibul imab endasse õhust igasugu pahalased ja bakterid. Ka see aitab tervenemisele kaasa.

Köharaviks on riivitud sibul meega ideaalne. Paari päevaga ajab kuiva köha juba rögistama ja sealt edasi pole tervenemiseks pikk tee.