Väheseid meist on õnnistatud hea figuuriga seejuures süües kõike, mille järgi neelud parasjagu käivad. Isegi paljud hea figuuri omajad on füüsiliselt aktiivsed ainuüksi seetõttu, et hea vorm ja enesetunne säiliks. Aga mis siis teha, kui vahepeal on hea vorm käest ära läinud? Vaja oleks end kuidagi kätte võtta, aga küll napib selleks aega, küll kaob motivatsioon, kui esimesi tulemusi kohe näha ei ole. Siis tulevad appi väikesed nõuanded.

Suurte muutuste taga on väikesed muutused ning natuke aitab palju

Isegi 30 minutit mõõdukat liikumist aitab südamehaiguse- ja infarktiohtu; hoida kaalu kontrolli all; alandada kolesterooli taset; hoiduda II tüüpi diabeedist; vältida ja hoida kontrolli all kõrget vererõhku; suurendada energiataset ja tunda end tugevamana; lisaks on tagatud ka parem uni.

Vana hea nõuanne on kasutada võimaluse korral lifti asemel treppi. Kui välja jooksma minna ei viitsi, võib proovida ka kortermaja trepijooksu.

Sõprade või pereringis planeerige puhkusi ja väljasõite, mis seostuvad kehalise tegevusega. Spaapuhkuse ajal tasub toast välja, ümbrust avastama minna. Rannas viibides jaluta, jookse, uju või lennuta palli selle asemel, et liival niisama lebada.

Pea endaga nõu, millist spordiala sa harrastada tahaksid. Proovi erinevaid. Tänapäeval on palju võimalusi, näiteks veesport. Jõusaalis niisama punnitamas või jooksmas käia pole mõtet, kui positiivset laengut sellest ei saa. Võib mängida hoopis tennist või kurlingut.

Tavaliselt elatakse teadmisega, et ainult kardioga on võimalik hea figuur saavutada. Aga miks mitte tugevada hoopis lihaseid, mis meie keha üldse koos hoiavad? Neile, kes ütlevad, et jõusaali kuutasu on kallis, siis piisab vaid ühest sangpommist, et teha koduseinte vahel oma lemmikmuusikat kuulates terve rida harjutuste seeriaid. Boonuseks on hea kehahoid ning toonuses välimus.

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga