Elustiil,  Uncategorized

Mõjuvad näonahale paremini kui kreem: vitamiinid ja kasulikud ained toidulaualt

Oleme harjunud nägu kreemitama ning sellest tulenevalt isegi nahaprobleemide korral kipub käsi kohe kreemipurgi järgi haarama. Kui aga isegi ilma kreemita kuidagi ei saa, tasuks menüü ikkagi üle vaadata ja vajadusel siit-sealt midagi muuta.

Lihtsaid ja üheselt toimivaid lahendusi sageli aga ei olegi. Pole niisama sõnakõlks, et väline ilu saab alguses sisemusest – oluline on, mida sööme, mida joome. Et vabaneksime stressist ja halbadest emotsioonidest, mis organismi asjatult kurnavad.

Aga vaatame üle toidulaua. Antioksüdandid. Nagu eelpool öeldud, mõjub välimusele halvasti stress, aga ka alkohol ning ebaterved eluviisid. Viimaste toimet aitab tasakaalustada C-vitamiin. Tasub süüa apelsine, juua sidrunivett. Panna toidulauale punased juur- ja köögiviljad, tarbida rohelist teed, ka pähklid on antioksüdantide rikkad.

C-vitamiini hea toime ongi põhjuseks, miks seda tänapäeval näokreemidesse lisatakse. Üle 40-aastastel tasub igapäevaselt tarbida koensüümi Q10. See on kehas loomulikult esinev rasvlahustuv vitamiinisarnane ensüüm, mis aitab kaasa naha elastsuse suurendamiseks ja naha vananemise aeglustamiseks.

Antioksüdantseks regulatsiooniks vajalikku A-vitamiini sisaldavad kollased ja oranžid juur- ja köögiviljad, näiteks porgandid, aga ka kõrvits ning maguskartul ehk bataat. Veel sisaldavad karotinoide kibuvitsamarjad lehtkapsas, spinat, brokoli, lehtsalat, paprika, apelsin, papaia, hurmaa.

B3-vitamiin ehk nikotinamiid ravib aknet ja poore ning on noorendava toimega. Lisaks ei tasuks ära unustada Omega 3 ja Omega 6 rasvhappeid, mida inimese organism ise ei tooda – ehk neid saab ainult toiduga. Aga mitte igasuguse toiduga, vaid just mahetoiduga (maheliha, õnnelike kanade munad, looduses kasvanud kala).

Aga kuidas ikkagi saab ilu alguse sisemusest? Nahk ja juuksed saavad toitu vere kaudu. Veri omakorda saab mikroelemente toidust, mida inimene sööb. Kui on probleeme soolestikuga, on pärsitud ja toitainete imendumine. Sümptomid, mille puhul tasuks toidulaud kindlasti üle vaadata: pidev väsimus, juuste väljalangemine, allergia, ekseem, akne, uneprobleemid ja nahakuivus.

Katsetamist tasub alustada näiteks alkoholi ärajätmisega, seejärel jätta ära pidev piimatoodete tarbimine, mitte tarbida gluteeni, töödeldud toite ning transrasvu. Selle asemel toetada keha mikrofloorat hoopis marjade, banaanide, küüslagu ja muude aed-, puu- ja juurviljadega.

Foto: Pixabay