Kodu,  Uncategorized

Ilusad juuksed ja nahk: kolm lihtsat nippi kartulikeeduveega

Vana hea kartulikeeduvesi sisaldab tärklist, kaaliumit ja vitamiini B-12. Sellest saab supervahendi, mis toimib ilu heaks ja aitab lauahõbedagi puhtaks teha. Aga vaatame lähemalt.

Peale kartulite keetmist laske kartulikeeduveel maha jahtuda, pange see klaaspurki ning seejärel kaheks tunniks külmikusse. Näovesi. Jah, tõesti, kartulikeeduveest villitud näoveega loputasid oma palgeid vanaemad ja nende emadki. Hea looduslik vahend tuli appi võtta, sest näokreeme ei olnud saada või oli neid vähe. Tänapäeva iluarsenali rohkus muidugi ei tähenda, et kunstlike ainetega üleküllastunud maailmas ei tasuks tagasi looduse poole pöörduda. Niisiis, võta külmikust purk kartulikeeduveega ning kanna see peale õhtust näopesu näole. Mitte loputada ning lasta mõjuda.

Juustele. Kartulikeeduveega tasub loputada elutuid ja kuivi juukseid. Kuid võib teha ja juuksemaski. Viimasel juhul jätta vedelik pähe kolmekümneks minutiks, seejärel pesta pea nagu tavaliselt, kuid loputusvette tasub lisada veel osa kartulikeeduvett.

Lauahõbe. Noad-kahvlid saab läikima lüüa, kui asetada need mõneks tunniks kartulikeeduvette. Seejärel võtta välja ja loputada-kuivatada. Tulemus peaks jääma särav ning mis peamine – ilma keemiliste puhastusvahenditeta.

Foto: Pixabay