Ilu

Mida suvel peale piserdada, et tunne oleks värske ja nina rahul

Kas parfüüm on liiga julge valik suviseks linnaminekuks? Millise nipiga saab lõhna nahal püsimist pikendada?

Alustame kölniveest. Tavaliselt seostatakse kölnivett meestega, sest nemad ju ajavad habet ja topsutavad pärast protseduuri jahedat, aromaatst vett põskede peale. Kölnivesi on madala lõhnaainete konsentratsiooniga ja võrreldes tualettvee või parfüümiveega püsib ka vähem peal, nii hea tunnike-paar, sest lõhnaainete sisaldus on kolm protsenti või isegi vähem. Kölnivett soovitatakse eelkõige päevaseks kasutamiseks, sest annab puhta enesetunde, aga ei ole pealetükkiv. Seega kindel variant juhuks, kui tahaks nagu ihule midagi värsket ja lõhnavat piserdada, aga tualettvesi võib liiga riskante valik olla. Näiteks minnes tööintervjuule või palaval suvepäeval rahva sekka, kus teised lõhnad võivad tunduda liialt domineerivad. Kuumal päeval võib peale duši alt tulekut sortsutada mõned piisad külmakapist võetud kölnivett – värskuse tunne mitmekordistub.

Kui plaanid kölnivett proovida, siis 4711 Aqua Colonia sarjas on rohke valik erinevate lõhnadega kölnivett ning hinnad on taskukohased.

Tulaettvesi sisaldab 6-12 protsenti lõhnaainet ja ning sobib näiteks igapäevaseks kasutamiseks ning suvel, kui tugevam lõhn võib tunduda liiga ülepakutud. Tualettvesi ei ole tugev ja sobib neile, kellele meeldivad kergemad lõhnanoodid. Nagu nagu ka kölnivee, nii ka muude lõhnavedelike puhul kehtib sama nõuanne – kui tahad, et lõhn kauem püsiks, kanna see niiskele nahale või lõhnatu kehakreemi peale ning piserda kindlasti ka põlveõndlatesse, sest lõhn hakkab alt ülespoole liikuma.

Minu suvelemmikud päevasteks asjatoimetusteks. Dalissime on üks kõige magusamaid lõhnu, mida tean. Sea & Sun in Cadaques on ülikerge, vaevu tuntav, ent nii heldelt suvine, et sobib isegi randaminekuks. Ja Dalilight on lihtsalt tsitruseliselt hea.

Lõhnavesi koosneb 13-18% protsenti lõhnaainetest ning paremini peal püsivamana kui tualettvesi, võib seda julgelt piserdada mõnele üritusele minekuks, aga mitte väga kuuma ilmaga, mil aroomid tavaliselt võimenduvad ja nii mõnigi tugevam bukett võib iiveldama ajada.

Parfüümis sisalduvate lõhnaainete protsent on kõige suurem – 18-25, mistõttu parfüüm püsib kaua peal, aga ometi ei jää parfüümi piserdanud mööduja endast maha nii tugevat lõhapilve nagu see kipub olema lõhnavee kasutajal. Kõikide parfümeeriatoodete kasutamisel aga kehtib reegel, et päevaseks ajaks eelistada kergemaid, õhtuseks või pidusemaks puhuks jõulisemaid ja tugevamaid lõhnu.