lasteaed,  Üldhariv

Lihtne mäng puuviljade tundmaõppimiseks

Juhul kui mängu osta ei raatsi, võib selle ise valmis meisterdada, kasvõi koos lapsega.

Puuviljad tulevad teemaks kui need on taldrikul. Aga vahel on nii, et tasub nimetused varem selgeks õppida ja söömiseks läheb, on kohe teada, mis puuvili kuidas välja näeb. Kuna ma ei leidnud vajalikul hetkel lapsele head mängu puuviljade nimetuste selgeks õpetamiseks ning töölehtede eest maksta ka tahtnud, otsustasin mängu ise valmis meisterdada.

Alguses oli plaan teha mäng valmis Canva abil, aga printimiseks oleksin pidanud teekonna ette võtma, siis otsustasin, et lihtsam on puuviljad ise valmis joonistada. Muide, minu joonistamise hinne oli koolis kolme ja nelja vahel, mitte kunagi viis. Hiljem elus ma ka ei ole joonistanud. Tahan sellega öelda, et mängu meisterdamisega saab hakkama ka see, kes pole pliiatsit enam aastaid käes hoidnud.

Võtsin neli A4-suuruses paberilehte, mõõtsin need enam-vähem ruutudeks, mille sisse joonistasin puuviljad. Kaks lehte jäi mängu nö aluseks ja teisel kahel paberilehel olevad pildid lõikasin ruutudeks, et need saaks asetada väljalõikamata lehtedele joonistatud sarnaste puuviljadega kohakuti. Pildiruudud ajasin segamini nagu mängukaardid ja lasin lapsel suvalises järjekorras pildi valida. Kui pilt käes, tuli nimetada puuvili ja asetada see teisele paberilehele joonistatud samasuguse puuvilja peale.

Ütleks nii, et väga kiire mäng, aga kui midagi tõsisemat ette võtta ei ole jaksu, on hea puuviljamäng välja võtta ja kiiresti nimetused meelde tuletada. Lapsele on alati meeldinud ka, niiet nurgadki on aja jooksul veidi kannatada saanud.