Ilu,  Uncategorized

Ripsmetušid, mida olen kasutanud ja soovitan/ei soovita

Mis seal salata, enamasti on minu kosmeetikakotti sattunud odavama hinnaklassi ripsmetooted. Ja niipalju kui olen kasutanud ka kallemaid tušše, ei ole olnud märgatavat vahet. Panen kirja oma lemmikud ja mittelemmikud ja ehk on see kellelegi otsutamisel abiks.

Milliseid ripsmetušše eelistan? Ripsmed on mul looduse poolt antud lühikesed, mistõttu eelistan pikendavaid ja tihendavaid ripsmetušše. Enne tušitamist pean ripsmeid kindlasti koolutama, sest muidu võivad nad jääda allapoole vaatama ja ei jää kaarduvat efekti. Ma ei ole kasutanud veekindlaid ripsmetušše, kuigi ilmselt võiks. Ka olen hooajaline läätsekandja ning silmad on aastate jooksul veidi tundlikumaks muutunud.

Kui korraks meenutada, siis esimese ripsmetuši soetasin kaheksandas klassis ning see oli Lumene. Lumene ripsmetušid on minu jaoks olnud hiljemgi suht kindlapeale minek – taskukohane ja teeb oma töö ära. Lumene ripsmetoodete valikust olen kasutanud Lumene Blueberry Sensitive Mascarat ja Natural Code’i. Hetkel ei meenugi, sest vanad tooted on asendnud uutega. Viimati kasutasin Lumenet siiski aastaid tagasi, aga kindlasti olen valmis nende uuemaid ripmetušše proovima.

Teine klassik, mis on taskukohane ja millele võib alati kindel olla, on Max Factor Calorie 2000. Olen kasutanud ka Masterpiece’i, mille lühikeste harjastega suht kummine hari suudab isegi minu harjasripsmetega positiivse ime korda saata.

L ‘Oréali ripsmetuššide valikust meenub mulle hetkel vaid Volum million lashes rismetušš. Ma isegi ei mäleta, kas see mulle meeldis, aga kui see oleks olnud halb, oleks kindlasti meelde jäänud.

Bourjois – kunagi oli neil selline kahe poolega ripsmetušš, millest üks pool sisaldas pikendava toimega helbekesi, mis tuli tušiga üle tõmmata. Efekti oli näha küll! Kindlasti olen kasutanud Volum glamour MAX ripsmetušši, mis ei omanud mingit meeldejäävat efekti. Mäletan, et olin oma peas otsustanud, et rohkem seda ei osta.

Mäletan, et üks sõbranna kiitis kunagi Maybelline’i Colossal volum express ripsmetušši ja teine ütles samas, et see on jube halb. Ma ei mäleta, kas olen seda ise kasutanud, küll aga on minu kosmeetikakotti sattunud Lash sensational, mis pudises ja pani silmad kipitama ning vett jooksma. Et see tõeliselt halb on, pidin veenduma veel teiselgi korral peale sama ripsmetuši ostu. Seega, ihaldades paremat tootekogemust marssisin kosmeetikapoodi ja lasin endale soovitada Guerlaini toote. Maxi lash ripsmetušš oli võrreldes Colossal volum expressiga palju parem, aga samas nii hinnalise ripsmetuši kohta ei midagi erilist.

Samuti ei jätnud mulle erilist mälestust Shiseido Imperial lash mascara ink. Ostsin selle harjumusest mõned korrad, aga kasutama ei jäänud.

Pupa kosmeetikat ei olnud pikka aega eesti poeriiulitel üldse saada. Kui see Kaubamajja ilmus, soetasin kohe nende Vamp! nimelise tušši, mis oli noh….ka pigem tavaline ja enne ostaksin vist prooviks mõne muu, kui uuesti sama toote. “Tavaline” ei tähenda sugugi, et ripsmetušš oleks halb või kesine, aga ei tekkinud püsivat vastastikust sümpaatiat.

Essexi Lash Princessi olen ka ostnud mitmeid kordi. Ilmselt taskukohase hinna pärast. Tubli toode, aga lemmikute nimekirja ei sattunud.

Clinique`i ripsmetuššide valikust olen kasutanud vaid Lash power mascarat, mis on päris hea, kui tahta peenikest harja, mis ripsmeid kenasti eraldab. Väikese koguse kohta jätkub üllatavalt kauaks ning ülihea on peenikese harjaga värvida alumisi ripsmeid – ei määri laugu ja tušši jagub täpselt sinna kuhu vaja. Meeldiv üllataja.

Ja nüüd lemmikud. Oma esimese Lancome’i sain sõbrannalt kingituseks ning jäin seda pikka aega kasutama. Hypnose on hea valik, kui raha on veidi luksuslikumaks ostuks ja soov on saada kindel tulemus. Umbes nagu kallima hinnaklassi Max Factor, ma ütleks. Hypnose’i võikski kasutama jääda, aga kuna ihkan vaheldust ka, siis meeldib mulle vahel lihtsalt katsetada ja ühe sellise katsetuse tulemusena leidsin endale praeguse lemmiku, milleks on Helena Rubinsteini Lash queen fatal blacks. Sellel on kumer volüümikas hari, ripsmeid pikendav toime, kestab ilusti näol ja ei saa ka tuubist ruttu otsa.